inne

Pomóżmy fundacji Pomocna Mama pomagać

2/07/2017

Moi Drodzy, piszę dziś do Was w sprawie, która nie jest bezpośrednio związana z kuchnią, ale wcale nie jest bardzo odległa od wegańskiej idei. Weganizm szerzy poczucie empatii do wszystkich żywych istot, starające się je chronić. Weganie marzą o idealnym świecie bez przemocy i bez cierpienia. Wszyscy doskonale wiemy, że jest to nierealne, ale nieustannie dążymy do takiego stanu i ta determinacja się opłaca. Każdego dnia nasze otoczenie jest coraz bardziej świadome i wrażliwe na ból innych. Każdy z nas może pomóc, tak jak umie i może. Jedni z nas mają więcej pieniędzy, więc mogą pomagać finansowo, inni mają więcej czasu i mogą wspierać inicjatywy czynem.
Każda minuta i każda złotówka się liczy. Sama nie mam dużych możliwości, ale staram się działać charytatywnie. Piszę regularnie i bezpłatnie artykuły do czasopisma Vege, adoptuję zwierzęta ze schroniska (w sumie już 6 i teraz jesteśmy w trakcie adopcji kolejnego pieska), przekazuję małe sumy pieniężne organizacjom pomagającym zwierzętom, propaguję kuchnię roślinną i ten artykuł też piszę oczywiście nieodpłatnie. To nie jest dużo, ale myślę, że ziarnko do ziarnka... a z czasem mogę tę pomoc w miarę możliwości rozbudować.
Pomagam głównie zwierzętom, ale coraz częściej nurtuje mnie myśl, że dzieci są tak samo bezbronne i słabe, szczególnie, gdy przychodzą na świat w niezbyt zamożnej rodzinie, albo cierpią na jakieś schorzenie wymagające drogiej terapii.
Niedawno miałam okazję poznać małą grupę prężnie działających osób pomagających właśnie takim dzieciom. Mowa o fundacji Pomocna Mama, istniejącej od 2012 i działającej w Poznaniu oraz okolicach. Mimo, że istnieje ona tak krótko, zyskała już tytuł Wolontariusz Roku 2016. Zajrzyjcie na stronę fundacji i jej profil na FB, a przekonacie się jak wielkie jest jej zaangażowanie. Na jej pomoc mogą liczyć samotne matki i ojcowie, pełne, ale potrzebujące rodziny, a także dziadkowie, którzy wychowują swoje wnuki.
Osoby i rodziny potrzebujące otrzymują tę pomoc nieodpłatnie, ale fundacja oczywiście ponosi każdego miesiąca wysokie koszty. Aby mogła działać i pomagać, sama zależna jest od naszej pomocy. Miesięczne wydatki, które umożliwiają jej egzystencję to minimum 2.300 zł. Suma umożliwiająca pomoc musi być każdego miesiąca o wiele wyższa i każdego miesiąca powtarza się stawanie na głowie, aby tę sumę zdobyć. Im większą ilością środków finansowych fundacja dysponuje, tym więcej osób potrzebujących może skorzystać z jej pomocy.

Oto krótkie zestawienie pomocy, jaką niesie fundacja:

- bank żywności
zbieranie żywności i dostarczanie jej rodzinom w trudnej sytuacji życiowej

- pomoc materialna
dostarczanie przedmiotów codziennego użytku potrzebującym

- pomoc w znalezieniu pracy
objęcie podopiecznych programem Aktywizacji Społecznej i Zawodowej

- warsztaty i projekty
organizacja warsztatów i projektów dla podopiecznych i nie tylko

- wolontariat
wszystkie osoby działające w fundacji to wolontariusze, którzy dobrowolnie podjęli współpracę z fundacją

- porady specjalistów
fizjoterapeuty, dietetyka, psychologa. radcy prawnego

- centrum wspomagania i terapii rodziny
część dochodów z usług Centrum przeznaczona jest na cele fundacji i pomoc podopiecznym


Nasze życie dopiero nabiera sensu, gdy pomagamy innym, a kto wie, może sami kiedyś znajdziemy się w sytuacji, w której będziemy w potrzebie.
Pomóc można bardzo różnie bez względu na wiek, sytuację życiową, czy finansową.

Zachęcam do zaangażowania, zostań wolontariuszem lub przekaż rzeczy materialne albo wspomóż fundację finansowo, każdy grosik się liczy.

Dane do przelewu:
Fundacja Pomocna Mama
ul. Brzask 23b/10, 60‐369 Poznań
BZ WBK 46 1090 1346 0000 0001 1867 7033
Tytuł: Wsparcie celów statutowych Fundacji Pomocna Mama

Dowiedz się więcej na stronie fundacji: www.pomocnamama.pl
i polub jej fanpage na FB: www.facebook.pl/fundacjapomocnamama

Jeśli nie masz żadnych możliwości, podziel się tym wpisem na FB ze swoimi znajomymi, to nic nie kosztuje, a sporo może pomóc.

You Might Also Like

0 Komentarzy