ciasta i ciasteczka

Sernik z kaszy jaglanej

5/31/2018

Już rok czasu minął od kiedy przygotowałam go na zlecenie firmy SONKO i pewnie nie uwierzyłabym, że było to aż tak dawno, gdyby nie cudowne piwonie. Znów zakwitły w moim ogrodzie i nie mogę się nimi nacieszyć. Wstawiam je do wazonu, czuję ich zapach i podziwiam delikatne różowe płatki. Czy jest jakiś sposób na to by zachować je na dłużej? Ususzyć raczej się nie da... może zamrozić? Chyba nic nie da się zrobić. Utrwalam je więc na zdjęciach i dekoruję nimi wszystko, dopóki są. Moim zdaniem aktualna pora roku jest najpiękniejsza ze wszystkich, a jeśli jesienią lub zimą będę twierdzić coś innego, to przypomnijcie mi o tym wpisie :-) W tym roku jest szczególnie pięknie. Gorących dni było już tyle, ile jest ich normalnie w ciągu całych trzech miesięcy lata. Cieszmy się więc.

Zapraszam a pyszny sernik, idealny na letnie przyjęcie. W przyszłym tygodniu zapowiada mi się ogrodowe party, więc pewnie też przygotuję.

© Mariola Streim
© Mariola Streim
© Mariola Streim
© Mariola Streim
© Mariola Streim
© Mariola Streim

Foremka o średnicy ok. 18 cm

Spód
80 g margaryny
100 g mąki orkiszowej pełnoziarnistej (ew. nieco więcej)
1 budyń waniliowy
6 łyżek cukru

Masa „sernikowa“
2 torebki kaszy jaglanej (200 g)
120 g cukru
1 budyń waniliowy
400 ml mleczka kokosowego

Warstwa kokosowa
200 ml mleczka kokosowego
1 łyżeczka agaru
1 łyżka cukru

Warstwa pomarańczowa
400 ml soku pomarańczowego
1 łyżeczka agaru
1 łyżka cukru

Kaszę ugotować według przepisu na opakowaniu i wystudzić.
Składniki na spód podłączyć, wyrobić z nich ciasto i wykleić nim spód posmarowanej tłuszczem formy.
Składniki na masę „serową“ połączyć i zmiksować, aż będzie gładka. Wyłożyć do formy i piec we wcześniej nagrzanym piekarniku przy temperaturze 200 ºC przez ok. 40 minut.
Po upieczeniu dobrze wystudzić. Otworzyć formę, ściąć górną warstwę ciasta, aby jego powierzchnia była równa i ponownie umieścić ciasto w formie.
Mleczko kokosowe zagotować z cukrem i agarem, gotować powoli przez 2 minuty ciągle mieszając, po czym lekko wystudzić i wylać na ciasto. Pozostawić do stężenia.
Sok pomarańczowy wymieszać z cukrem i agarem, gotować powoli przez 2 minuty ciągle mieszając, po czym lekko wystudzić i również wylać na ciasto.
Całość pozostawić do stężenia i przed krojeniem najlepiej schłodzić w lodówce.

Wpis sponsorowany


You Might Also Like

2 Komentarzy

  1. Świetny przepis dla osób, które unikają nabiału.
    No i przepiękne zdjęcia :))

    https://wegepsycholek.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń