smażone

Makaron z papryką

6/08/2018

Czy macie od czasu do czasu ochotę na zupełnie leniuchowanie i marzycie o tym, aby ktoś ugotował dla Was obiad? Niektórzy z nasz mają takie szczęście i obowiązek gotowania przypadł drugiej połówce albo przynajmniej został sprawiedliwie podzielony między obu partnerów. 
Pechowcy nie muszą jednak załamywać rąk, ponieważ wiele posiłków da się przygotować dosłownie w kilka minut. Do klasyki można zaliczyć wszelkie dania makaronowe i choć nie jestem ich totalną fanką, też od czasu do czasu się skuszę. Jeśli nie macie żadnych alergii, namawiam do makaronów pełnoziarnistych, gdyż zawierają one o wiele więcej pożytecznych substancji niż produkty z białej mąki. Dotyczy to oczywiście nie tylko makaronów. U mnie na talerzu widnieje makaron bezglutenowy, stąd jego jasny kolor.
Bez względu na rodzaj makaronu, jego czas przygotowania jest bardzo krótki, aczkolwiek wystarczy na przyrządzenie smażonej papryki. Do tego oliwa z oliwek, świeże zioła i gotowe. Koniecznie spróbujcie.
Aktualna pogoda zachęca też do grillowania, więc warto umieścić na nim większą ilość papryki i przygotować zapas na kilka kolejnych dni. Można zalać ją oliwą i przechowywać w lodówce. Świetny sposób na oszczędność czasu.
Przepisu chyba nie muszę podawać? Toć to nowoczesny minimalizm :-)

© Mariola Streim

You Might Also Like

1 Komentarzy