ciasta i ciasteczka

Błyskawiczne mini-makowce

12/06/2017

Czy powoli zbieracie już pomysły na dania świąteczne? Nie chcę Was ponaglać, ale to już najwyższy czas. Właśnie zaczął działać ten coroczny fenomen, że przed świętami czas zaczyna uciekać jak szalony. Trzeba więc go oszczędzać, gdzie tylko się da. Dziś mam dla Was szybciuteńkie ślimaczki makowe. Oczywiście nadają się one również na co dzień, ale prezentując je na świątecznym stole, z pewnością zachwycicie wszystkich przy nim zgromadzonych gości.
No i co z tego, że są przygotowane z gotowych komponentów. Jeśli ich skład jest w porządku, można od czasu do czasu sobie ułatwić życie, szczególnie kiedy ilość zadań nas przerasta. Wspomnę jeszcze o dokładnym przeczytaniu listy składników, choć pewnie większość z Was i tak ma to już w nawyku.
Zapraszam do produkcji makowych kręciołków, a na jutro przygotuję dla Was zbiór wszystkich przepisów świątecznych, abyście nie musieli tracić cennego czasu na szukanie.

© Mariola Streim
1 rolka gotowego ciasta francuskiego (wegańskiego, dobrej jakości, patrz lista składników i opis produktu)
1 opakowanie gotowej masy makowej (wegańskiego, dobrej jakości, patrz lista składników i opis produktu)
10 łyżek cukru pudru + odrobina wody
nieco oleju do posmarowania foremki

Rozwinąć ciasto, posmarować równomiernie masą makową i ponownie zwinąć (bez papieru)
Pokroić rolkę w krążki o szerokości ok. 2 cm i ułożyć w posmarowanej olejem foremce.
Piec według opisu na opakowaniu od ciasta. Po wystudzeniu wymieszać cukier puder z wodą i polać w ten sposób przygotowanym lukrem makowce. Podawać po zastygnięciu lukru.

You Might Also Like

0 Komentarzy