desery i słodycze

Piankowe z malinami torciki na zimno

4/03/2017

Dzisiejsze torciki są bardzo łatwe do wykonania i świetnie nadają się do podania podczas wielkanocnych świąt, ale oczywiście każda inna okazja też jest dobra. Można nawet przygotować je na ostatnią chwilę, ponieważ najdłużej z tego wszystkiego trwa chłodzenie. Bardzo przydatne są wafle superfoods Sonko fit, gdyż dzięki nim nie trzeba zawracać sobie głowy spodem. Wystarczy przełożyć dwa wafle rozpuszczoną czekoladą i gotowe. Jestem pewna, że zrobią niesamowite wrażenie na Waszych gościach, tym bardziej, że przy tym deserze nie trzeba za bardzo liczyć kalorii.

© Mariola Streim
© Mariola Streim
© Mariola Streim
Porcja na 3 torciki

2 opakowania wafli superfoods Sonko fit
500 g jogurtu roślinnego
200 ml mleczka kokosowego
5 łyżek cukru
2 płaskie łyżeczki gumy guar
6 łyżeczek dowolnego kremu czekoladowego
1 łyżka syropu z malin
świeże maliny do dekoracji
cukier puder do dekoracji
dodatkowo potrzebne będą 3 plastikowe kubki po jogurcie 500 g.

Na trzech talerzykach rozłożyć po dwa, przełożone i posmarowane na wierzchu kremem czekoladowym wafle. Należy posmarować je bardzo dokładnie, do samych brzegów. Kubki od jogurtów odwrócić do góry dnem, odciąć nożyczkami 1/4 ich górnych części, a dolne krawędzie dolnych części przykleić do posmarowanych czekoladą wafli. W ten sposób powstaną szczelne foremki do przygotowania torcików.
Jogurt, mleczko kokosowe, cukier oraz gumę guar umieścić w wysokim naczyniu i miksować do czasu, aż masa zgęstnieje. Podzielić krem na pół, jedną część wymieszać z syropem malinowym, napełnić nim jogurtowe foremki i wygładzić. Na malinową część nałożyć jasny krem i również wygładzić. Chłodzić przez 2 godziny w lodówce, a po wyjęciu delikatnie rozciąć nożyczkami foremki i zdjąć je z torcików. Pozostałe wafle pociąć ostrym na 8 równych części i ułożyć je przechylone na torcikach. Deser ozdobić świeżymi malinami i posypać cukrem pudrem. Ozdobiony deser natychmiast podawać.

Więcej smacznych inspiracji mojego autorstwa znajdziesz na stronie Sonkofit

Wpis sponsorowany


You Might Also Like

1 Komentarzy