napoje

Czy można wycisnąć sok z papryki czy selera naciowego?

3/23/2018

Wiosna to czas, w którym zamieniamy zimowe, sycące, rozgrzewające dania na lżejsze i pełne witamin. Świeżo wyciśnięte soki owocowe i warzywne są idealne na cały rok, ale podczas cieplejszych pór roku nasz apetyt na nie zdecydowanie wzrasta. Z czego je wyciskać? Czy da się wycisnąć sok z zielonej papryki albo z selera naciowego? Myślałam, że nie, a tu się okazuje, że owszem. Dzięki wolnoobrotowej wyciskarce SJV601 firmy Blaupunkt da się wycisnąć sok prawie ze wszystkiego i to aż do 90% jego zawartości. Miałam okazję ją dla Was przetestować i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. 
Do tej pory takie urządzenia kojarzyły mi się z dawniejszymi sokowirówkami, które składały się z tysięcy części, wyciskały sok tylko z niektórych warzyw i owoców, a potem więcej było mycia niż soku. Opisana tu wyciskarka znacznie się od nich różni. Jest nowoczesna, a warzywa i owoce są właściwie rozgniatane i to właśnie powoduje, iż można uzyskać sok z warzyw, które na pierwszy rzut oka za wiele go nie mają. Spirala wyciskająca kręci się powoli, ale sok leci już po kilku sekundach do pojemnika. Drugi pojemnik przeznaczony jest do pulpy.
Tak właściwie, oprócz części z motorem, wyciskarka składa się z niewielu elementów, czyli sitka, uszczelki i dużej spirali wyciskającej sok. To wszystko oczywiście zamknięte jest w kielichu do którego wrzuca się kawałki. Wszystko jest bardzo łatwe do złożenia, rozłożenia i umycia, co zachęca do codziennego wyciskania soku. Dodatkowym przydatnym gadżetem jest zatyczka do zamykania odpływu soku. Nareszcie nic nie kapie na blat, gdy odstawimy pojemnik. 

Świeżo wyciśnięte soki mogą nam znacznie ułatwić wprowadzenie zdrowej diety w codzienne życie, można je wypić od razu lub zabrać do szkoły, do pracy lub na trening. Sprytne urządzenie do ich wyciskania to pierwszy krok.

Podsumowanie:

Duże plusy:
- uzyskuje do 90% soku z owoców
- powolne wyciskanie gwarantujące wysoką zawartość witamin w soku
- cicha praca urządzenia
- 1l pojemnik na sok i 1l pojemnik na pulpę
- efektywność wyciskania soku nawet z najtwardszych owoców i warzyw
- łatwa obsługa
- łatwe utrzymanie w czystości, elementy do wyciskania można myć w zmywarce
- bezpieczne użytkowanie
- bieg wsteczny
- silikonowe szczotki redukujące zapychanie sita
- stabilność urządzenia gwarantowana przez nóżki z przyssawkami
- obudowa ze stali nierdzewnej
- zatyczka do odpływu soku

Minusów nie odkryłam. Dla niektórych minusem może być cena 499 zł, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że każdego dnia możemy wyciskać świeże soki dla całej rodziny, to jej wysokość stanie się relatywna. Wyciskarka w tak luksusowym wydaniu będzie służyła nam przez wiele lat. Prawdziwe soki ze sklepu też sporo kosztują, a mają za sobą wiele godzin albo nawet dni, zanim trafią na nasze stoły, są więc o wiele mniej wartościowe. 

Zachęcam do wypróbowania mojego poniższego przepisu, będziecie zachwyceni różnorodnością smaku. Jest on zarazem delikatnie słodki jak i lekko kwaśny, nieporównywalny z niczym, co piłam do tej pory.

Produkt można zakupić w Autoryzowanym Sklepie Blaupunkt www.blaupunkt-sklep.pl

© Mariola Streim
© Mariola Streim
© Mariola Streim
© Mariola Streim
© Mariola Streim
1 zielona papryka
1 kiwi
2 łodygi selera naciowego
10 cm ogórka
1 zielone lub żółte jabłko
świeża mięta

Wszystkie składniki pokroić na kawałki (bez obierania) i wycisnąć z nich sok. Podawać natychmiast z listkami świeżej mięty.

Wpis sponsorowany

You Might Also Like

0 Komentarzy